Reklam
Reklam
Hoşgeldiniz, bugün: 18 Aralık 2018 Salı  

Yazarlar

Yrd.Doç.Dr. Necmi Özdemir
Yrd.Doç.Dr. Necmi Özdemir
Gelecek: Beyin-bilgisayar arayüzü ve insan makine
   İzmit Batı Trakyalıların Dost Meclisinde Gündem 'Huzurevi' oldu Google
Pazartesi, 03 Aralık 2018 06:44    PDF Yazdır e-Posta

BTTDD İzmit Şube Başkanı Lütfi Bodur ve yönetim kurul üyelerinin ev sahipliği yaptığı toplantıya Kocaeli Huzurevi Müdür Vekili Belma Anık Aksu konuşmacı konuk olarak katıldı. Dost Meclisi toplantısında; Kocaeli Üniversitesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Akman, İZSANDER Başkanı Halil Atay’ın da aralarında bulunduğu davetliler de yer aldı. BTTDD İzmit Şube Başkanı Bodur, derneğin bünyesinde kurulan Türk Müziği Korosu’nun çalışmalarını sürdürdüğünü, 6-12 yaş arası çocuklar içinde folklor ekibinin de çalışmalara başlayacağını söyledi. Bodur, Ocak ayında Kocaeli Üniversitesi’nde, Batı Trakya’dan gelecek akademisyenlerin de katılacağı ‘Rumeli-Balkan’ konulu panel yapılacağını duyurdu.

BTTDD İzmit Şubesi’nin 13.Dost Meclisi toplantısına konuşmacı olarak davet edilen aynı zamanda derneği üyesi olan Kocaeli Huzurevi Müdür Vekili Belma Anık Aksu, 1978 yılında İzmit’te dünyaya geldiğini, annesinin Batı Trakya İskeçeli olduğunu, Derince 19 Mayıs Lisesi’ni bitirdikten sonra 1999 yılında da Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun olduğunu söyledi.  Aksu, 2005 yılından bu yana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde göreve başladığını, 2012 yılından bu yana Kocaeli Huzurevi’nde Müdür Yardımcısı, son 2 yıldır da Müdür Vekili olarak görev yaptığını belirtti.

TÜM İHTİYAÇLAR BAKANLIKTAN
Huzurevi sakinlerinin mutlu olması için, 60 personel ile 7 gün 24 saat hizmet verdiklerini belirten Aksu; “Huzurevi’ne, 60 yaşını doldurmuş ve sağlıklı olanlar alınıyor, ailesine dönmezse ölünceye kadar kalabiliyor. Huzurevimiz de gece gündüz hemşire görev yapıyor. Gerektiğinde 112’den de destek alıyoruz. Huzurevi sakinlerimize unutulmadıklarını hissettirmek için Huzurevi içinde ve dışında çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Çarşamba günleri öğleden sonra ziyaret saatimiz. Ziyaretlerde yiyecek, içecek kabul etmiyoruz. Bakanlığımız tüm ihtiyaçları karşılıyor.” dedi.

Kocaeli Huzurevi Müdür Vekili Aksu, depreme dayanıklı olmadığı için yıkılan İzmit Turgut Mahallesi’ndeki binanın yerine yapılacak yenisinin ihale aşamasında olduğunu belirtti. Huzurevi, halen faaliyetini Yenişehir Mahallesi Ateşböceği Sokak No:18’de sürdürüyor. Yeni bina yapılınca, huzurevi eski adresine geri dönecek. Toplantıya davetli olarak katılan Tahir Akman da, yaptığı ziyaretlerde Kocaeli Huzurevi’nin örnek yöneticilerinin örnek hizmetler yaptığını gördüğünü belirtti,  Huzurevinin fırsat bulundukça ziyaret edilmesi gerektiğini söyledi.

 

 

 
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
 
Giriş sayfam yap RSS Favorilerime ekle İletişim Künye
Copyright © 2013. Tüm hakları saklıdır. www.41medya.com  VAVSE Medya & Internet Hizmetleri
Reklam
Reklam